دوره ی پرسپکتیو perspective

رمز موفقیت تلاش و سرمایه گذاری روی خودتان است. دوره آموزشی پرسپکتیو perspective اکنون توسط تیم آموزشگاه فنی حرفه ای چارسوق اصفهان با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه ممکن ارائه شده است که می تواند باعث پیروزی شما در این زمینه شود و هرآنچه مربوط به این عرصه هست را بصورت جامع و کامل در اختیار شما قرار میدهد.

معماری و شهرسازی یکی از پر سود ترین کسب و کار های جهانی است و اگر آن را به صورت حرفه‌ای و زیر نظر اساتید مجرب یاد بگیرید به جرعت می توان گفت که آینده خودتان را تضمین کرده اید در ادامه با ما همراه باشید.

مدت زمان: ۲۰ ساعت

پیشنیاز: ندارد

نوع دوره: حضوری

گواهینامه: بله

سطوح مهارت: همه سطوح

ظرفیت: ۸ نفر

شروع دوره: بزودی

مدرس: گروه اساتید

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پرداخت آنی و سریع بدون نیاز به مراجعه حضوری

قیمت دوره

 ۱/۴۰۰/۰۰۰ تومان

دوره پرسپکتیو در اصفهان

اشتراک گذاری

  • 87
5/5

 

انواع پرسپکتیو

پرسپکتیو (perspective) یا دیدگاه، در هنر و طراحی به معنای نحوه نمایش یک سه بعدی در یک صفحه دو بعدی است. در اصطلاحات علم رایانه، پرسپکتیو(perspective) به مجموعه‌ای از قواعد رسم شکل‌های سه بعدی در صفحه دو بعدی می‌گویند که با استفاده از آن‌ها تصاویر سه بعدی را به صورت دو بعدی به نمایش در می‌آورند.
در پرسپکتیو(perspective)، نقاط، خطوط و شی‌ها بر اساس فاصله و موقعیتشان در فضا در نظر گرفته می‌شوند و به صورتی که در دید یک چشم قرار دارند، روی صفحه کاغذ یا نمایشگر نمایش داده می‌شوند. این قواعد به طراحان و هنرمندان کمک می‌کند تا تصاویری واقع‌گرایانه از سه بعدی‌ها ایجاد کنند.
اگر تاکنون متوجه شده باشید می توان اینگونه بیان داشت که شما با استفاده از علم پرسپکتیو فضای سه بعدی بیرون را در یک فضای دو بعدی جای می دهید و این امر را با استفاده از خطوط هندسی با دور و نزدیک، ترسیم کردن خطوط و ایجاد خطای دید انجام خواهید داد. بنابراین بر اساس کاربرد شما از پرسپکتیو می توان آن را به دو دسته اصلی تقسیم بندی نمود که شامل موارد زیر می باشد:

پرسپکتیو ترسیمی
پرسپکتیو علمی
پرسپکتیو ترسیمی: در پرسپکتیو ترسیمی اشیا آنگونه که در یک صفحه دو بعدی به نظر می آیند رسم می شود نه براساس آن چیزی که شما در دنیای بیرون آنها را می بینید. طرح رسم شده بسیار به مکانی که ناظر نسبت به طرح موردنظر قرار دارد بستگی دارد به طوریکه شما با دیدن و بررسی طرح می توانید مکان شخص را حدس بزنید.

از ویژگی های این پرسپکتیو(perspective) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اندازه
موضع
تقارب متوازی
سایه و روشن
بافت
پرسپکتیو علمی: این پرسپکتیو در تهیه نقشه های فنی و مقاطع دقیق همچون معماری و طراحی صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف پرسپکتیو ترسیمی می توان گفت ناظر در تمام نقاط حضور دارد و این امر ناشی از این واقعیت می باشد که ترسیم براساس سه محور که بر هم در بیرون صفحه عمود هستند و شامل سه زاویه آلفا، بتا، گاما می باشند و با هم زاویه 90 درجه می سازند استوار است. در نتیجه نسبت اندازه ها هرگز تغییر نمی کند.

پرسپکتیو و هنر معماری
پرسپکتیو به شما کمک می کند دنیای واقعی را در قاب تصویر به نمایش بگذارید. از این رو در زمینه های بسیاری همچون گرافیک و نقاشی، عکاسی و سینما و معماری مورد استفاده قرار می گیرد.

معماران همواره به دنبال راهی برای نشان دادن طرح های خود به ببننده بودند به صورتیکه بیننده با نگاه به طرح بتواند فضا را در دنیای واقعی تصور کند. اینجاست که پرسپکتیو توانست به معماران کمک شایانی نماید.

پرسپکتیو(perspective) در معماری به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

پرسپکتیو یک نقطه ایی: اگر شما خط افق را تصور نمایید تنها یک نطقه گریز روی خط خواهید داشت که در نتیجه آن تنها یکی از وجوه حجم را موازی با پرده تصویر خواهید یافت. بیشترین کاربرد: ترسیم جاده، ریل قطار و راهرو می باشد.
پرسپکتیو دو نقطه ایی: همانطور که از نامش پیداست دو نطقه گریز بر روی خط افق قابل رویت می باشد و دسته ایی از خطوط که به طور شاخص اکثراٌ ارتفاع می باشد موازی با آن بوده و بقیه به صورت مورب می باشند. این پرسپکتیو بیشترین کاربرد را در معماری دارد و بسیار توسط آنها مورد استفاده قرار می گیرید.
پرسپکتیو سه نقطه ایی: با توجه به توضیحات قبلی باید متوجه شده باشید در این نوع از پرسکتیو(perspective) که بیشتر برای ترسیم برج ها و آسمان خراش ها مورد استفاده قرار می گیرد سه نقطه گریز وجود دارد بدون هیچ سطح موازی. تنها نقطه سوم محلی است که خطوط ارتفاع در آن به هم می رسند.
معماران برای اینکه به بیننده امکان درک تصور و تناسب بهتر را دهند در طرح های خود اکثراٌ از افراد و درخت استفاده می کنند

 

 

تاریخچه پرسپکتیو

پرسپکتیو (Perspective) یک روش نقاشی است که با استفاده از آن تصاویر سه بعدی واقع‌گرایانه‌ای را در دو بعد به تصویر می‌کشند. این روش ابتدا در ایتالیا در قرن ۱۵ میلادی توسط هنرمندان مطرحی مانند فیلیپو لیپی، رافائل و لئوناردو داوینچی پیدا شد.
با پیدایش رنسانس و علاقه مندی های بیشتر به نقاشی و هنر، هنرمندان قدیمی با کمک این روش تلاش می کردند تا تصاویری واقع گرایانه و با دقت بیشتری از جهان خلق کنند. برای این کار، از یک منظور نقطه‌ای (Point Perspective) استفاده می‌کردند که با استفاده از آن توانستند تصاویری با عمق و ابعاد واقعی به تصویر بکشند.
با گذر زمان، این روش به دیگر حوزه های هنری نیز گسترش پیدا کرد و امروزه در طراحی صنعتی، معماری، فیلم‌سازی و بازی‌های ویدئویی نیز استفاده می شود.

 

مزایا دوره پرسپکتیو

دوره پرسپکتیو به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهتر و دقیق‌تر اشیاء را نگاه کنید و آن‌ها را با دقت و درستی رسم کنید. برخی از مزایای دوره پرسپکتیو عبارتند از:
1- بهبود قابلیت مشاهده: با یادگیری دوره پرسپکتیو، شما توانایی بیشتری در مشاهده اشیاء و صحنه‌ها خواهید داشت. شما می‌توانید بیشتر به جزئیات توجه کنید و از فضا و موقعیت‌های مختلف بهتر استفاده کنید.
2- افزایش دقت: یکی از مهمترین مزایای دوره دوره پرسپکتیو، افزایش دقت در رسم و نمایش اشیاء است. با استفاده از اصول دوره پرسپکتیو، می‌توانید شیوه‌ی درست رسم اشیاء را یاد بگیرید.
3- قدرت نقاشی: با یادگیری دوره پرسپکتیو، می‌توانید قدرت نقاشی خود را بهبود بخشید و از دیدار زیبا و جذاب تر لذت ببرید.
4- فهم بهتر دنیای سه بعدی: با استفاده از دوره پرسپکتیو، می‌توانید برای خودتان یک نگرش سه بعدی در قالب طراحی اشیاء و فضاها بسازید. این کمک می‌کند تا بهتر بتوانید از فضای سه بعدی استفاده کرده و آن را به شکل بهتری به تصویر بکشید.
5- استفاده در صنایع مختلف: دوره پرسپکتیو می‌تواند برای هنرمندان، معماران، طراحان داخلی و افرادی که در زمینه‌هایی مانند طراحی بازی‌های رایانه‌ای و حتی فیلم‌های سینمایی فعالیت می‌کنند، بسیار مفید واقع شود.

 

 

کاربرد دوره پرسپکتیو

دوره پرسپکتیو(perspective) به عنوان یک روش تصویر نگاری، در حوزه‌های مختلف هنری و طراحی کاربرد فراوانی دارد. در زیر به برخی از کاربردهای این روش اشاره شده است:
نقاشی: هنرمندان از دوره پرسپکتیو برای نقاشی فضاهای سه بعدی واقع‌گرایانه استفاده می‌کنند. با استفاده از این روش می‌توانند تصاویری با دقت بالا و با عمق و ابعاد واقعی خلق کنند.
معماری: در طراحی و آماده سازی نقشه‌های ساختمانی و طراحی فضاهای داخلی نیز از دوره پرسپکتیو استفاده می‌شود. با استفاده از این روش معماران می‌توانند مدل‌های سه بعدی واقع‌گرایانه از طرح‌های خود را ایجاد کنند.
طراحی صنعتی: در طراحی محصولات، از دوره پرسپکتیو برای خلق تصاویری واقع‌گرایانه از محصولات استفاده می‌شود. این روش به طراحان کمک می‌کند تا محصولات خود را با دقت بالا و با عمق و ابعاد واقعی نشان دهند.
فیلم‌سازی: در صنعت فیلم‌سازی نیز از دوره پرسپکتیو برای خلق تصاویر سه بعدی واقع‌گرایانه استفاده می‌شود. این روش به کارگردانان و طراحان بخش افکت‌های ویژه کمک می‌کند تا صحنه‌های فیلم خود را با دقت واقع‌گرایانه به تصویر بکشند.
بازی‌های ویدئویی: در طراحی بازی‌های ویدئویی نیز از دوره پرسپکتیو برای خلق تصاویر سه بعدی واقع‌گرایانه استفاده می‌شود. این روش به طراحان بازی‌های ویدئویی کمک می‌کند تا جهان بازی خود را با دقت بالا به تصویر بکشند.

 

 

درآمد دوره پرسپکتیو

همانطور که قبلا هم گفته شد برای درآمد دوره پرسپکتیو (perspective) و دوره های دیگر قیمت مصوبی وجود ندارد ولی می توان به راحتی درآمد ارزی داشته باشید.

بازار کار دوره پرسپکتیو

دوره پرسپکتیو می‌تواند به عنوان یک مهارت مفید در صنایع هنری، طراحی و معماری استفاده شود. برخی از حرفه‌هایی که می‌توانند از دانش پرسپکتیو بهره ببرند عبارتند از:
1- نقاشان و رسامان: نقاشان و رسامان با استفاده از دانش دوره پرسپکتیو، می‌توانند اشیاء و صحنه‌های خود را با دقت و واقع‌گرایی بیشتری رسم کنند.
2- معماران و طراحان داخلی: معماران و طراحان داخلی با استفاده از دانش دوره پرسپکتیو، می‌توانند طرح‌های سه بعدی خود را با دقت و واقع‌گرایی بیشتری رسم کنند.
3- طراحان بازی‌های رایانه‌ای: طراحان بازی‌های رایانه‌ای با استفاده از دانش دوره پرسپکتیو، می‌توانند دنیای سه بعدی بازی‌های خود را با دقت و واقع‌گرایی بیشتری طراحی کنند.
4- طراحان صحنه: طراحان صحنه با استفاده از دانش دوره پرسپکتیو، می‌توانند صحنه‌های نمایشی خود را با دقت و واقع‌گرایی بیشتری طراحی کنند.
5- فیلم‌سازان: فیلم‌سازان با استفاده از دانش دوره پرسپکتیو، می‌توانند صحنه‌های فیلم خود را با دقت و واقع‌گرایی بیشتری به تصویر بکشند.
بنابراین، دوره پرسپکتیو می‌تواند برای افرادی که در حوزه‌های هنری و طراحی فعالیت می‌کنند، مفید واقع شود.

دوره پرسپکتیو در اصفهان

آموزشگاه فنی حرفه ای چارسوق ارائه دهنده دوره پرسپکتیو در اصفهان زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می کند: زیر نظر اساتید مجرب و پیمانکاران  با ارائه مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای کشور.
آموزشگاه فنی حرفه ای چارسوق در اصفهان – خیابان رحیم ارباب ، نبش کوچه 11 قرار دارد. این مجتمع آموزشی با مجوز سازمان فنی‌حرفه‌ای کشور به همشهریان عزیز خدمت‌رسانی می‌کند.
با شرکت در دوره پرسپکتیو در اصفهان در آموزشگاه چارسوق حرفه ای شوید و از مزایای دوره بهره مند شوید.

 

این دوره از صفر تا صد را آموزش میدهد و مناسب همه افراد علاقمند میباشد

پس از گذراندن دوره آموزشی مهارت در آموزشگاه چارسوق در هر حرفه مهارت آموز به آزمونهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معرفی و بایستی در دو مرحله آزمون کتبی تستی با حداقل نمره 50 و آزمون عملی با حداقل نمره 70 موفق به گذراندن آزمون مربوطه شده و گواهینامه مهارت دریافت نماید. 

ثبت نام کارآموزان در همه سنین امکان پذیر است و مشکلی از این بابت نیست

از طریق پیش ثبت نام داخل همین صفحه و پرداخت هزینه ی آن منتظر تماس کارشناسان ما برای هماهنگی جهت شرکت در دوره باشید.در ضمن اگر امکان شرکت در روزهای خاص نداشتید پول شما عودت داده شده یا برای دوره بعدی که تشکیل شود ذخیره میشود.

همچنین امکان ثبت نام بصورت تلفنی و حضوری هم مهیا میباشد.

03136620620

09399921944

 مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور،نشان دهنده ساعات کاری شما در آن دوره می باشد و این مدرک قابل ترجمه و بسیار معتبر در سرتاسر جهان است.آموزشگاه چارسوق در حال حاضر در سایت این امکان را فراهم آورده که پس از دریافت مدرک دوره با ارسال رزومه خود و در صورت تائید کارفرمایان شما را معرفی کند.

دوره های آموزشگاه چارسوق بنا بر سیاست آموزشگاه ما بروی پروژه محوری و نزدیکی درس به بازار کار طبق اصول سازمان فنی و حرفه ای کشور ،مناسب این زمینه است ولی ما برای بحث تئوری و نمره قبولی آزمون هم درکنار شما تا روز دریافت مدرک هستیم

 تمامی اساتید دارای رزومه قوی و چندین سال سابقه در بازار کار هستند.

آموزشگاه چارسوق اصفهان با فراهم آوردن شرایط پرداخت اقساطی مناسب کارآموز گام موثری جهت یاری به کارآموزان علاقمند به شرکت در دوره های آموزشی برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میانگین امتیاز: 5/5 - (1 امتیاز)

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

حساب کاربری من